Regulamin Amatorskiej Ligi Assetto Corsa – ALAC.pl
(zaktualizowany 29.08.2023)

   1. Amatorska Liga Assetto Corsa (ALAC) jest całkowicie bezpłatna oraz przeznaczona wyłącznie dla amatorów. Zgłoszenia członków profesjonalnych zespołów esportowych wymagają akceptacji Administracji.
   2. Wzajemny szacunek wobec innych użytkowników ligi jest obowiązkowy. Wszelakie wyzwiska, obrażanie innych uczestników jest kategorycznie zabronione. Każdy użytkownik, który poczuje się urażony przez innego członka naszej społeczności powinien zgłosić takie zdarzenie w wiadomości prywatnej do administratorów, pyskówki na kanałach publicznych są zabronione.
    Ataki personalne mogą być podstawą do wykluczenia z platformy ALAC.
   3. Wszelkie sporne decyzje podejmuje Administracja Ligi i ich zdanie jest wiążące i ostateczne.
   4. Warunkiem uczestnictwa w Lidze jest:
    a) założenie konta na portalu http://www.alac.pl podając prawdziwe* dane (tj. imię, nazwisko, miejscowość, kierownica/kontroler) oraz na discord http://www.discord.alac.pl
    b) posiadanie oryginalnej wersji Assetto Corsa lub Assetto Corsa Competizione na platformie Steam
    c) posiadanie odpowiednich pakietów rozszerzeń DLC do Assetto Corsa, Assetto Corsa Competizione (wskazanych w regulaminach poszczególnych wydarzeń i lig)
    d) zainstalowanie i aktywowanie aplikacji walidujących (tylko do Assetto Corsa):
    Content Manager 0.8.2561.39678 (najnowszy)
    ptracker 3.4.0
    SoL 2.2.8/2.2.9
    CustomShadersPatch 0.1.79 (dostępny z poziomu Content Manager’a) + włączony WEATHER FX.
    zalecane aplikacje:
    HeliCorsa v7b lub CarRadar (sprawdzanie na serwerze tych aplikacji jest wyłączone, jednak dla komfortu jazdy Administracja zaleca z korzystania z którejś z tych aplikacji).
    e) Brak aktywnej aplikacji będzie skutkować dyskwalifikacją w wyścigu.
    f) Wszystkie inne aplikacje (nie wymienione powyżej), które wpisują jakieś informacje na chacie, na czas jazdy na naszych serwerach muszą być wyłączone, a najlepiej jakby nie były zainstalowane. Przykłady tych aplikacji: Real penalty, PitlanePenalty. Włączone inne aplikacje w trakcie kwalifikacji lub wyścigu będą skutkować dyskwalifikacją z wyścigu.
    g) akceptacja uczestnictwa ze strony Administracji Ligi
    h) posługiwanie się jednym identyfikowalnym imieniem/nickiem oraz avatarem
   5. W lidze zakazane jest:
    a) tworzenie wielu kont
    b) jeżdżenie za kogoś innego w sesjach wyścigowych bądź prekwalifikacjach
    c) modyfikowanie plików gry by osiągnąć przewagę względem konkurentów
    d) jakakolwiek próba dyskusji, komentowania, podważania werdyktów Sędziów. W przypadku wątpliwości, zachęcamy do skorzystania z formularza odwołań, lub zorganizowania spotkania na kanale głosowym na Discordzie, warunek to obecność minimum dwóch osób z grona Administracji lub Sędziów.
   6. Na serwerze obowiązują zasady „Czystego ścigania” (zapoznaj się z tymi zasadami [tutaj] )
   7. Kary
    a) złamanie regulaminu ligi podlega karze nadanej przez Administrację Ligi do usunięcia z platformy włącznie
    b) złamanie zasad “Czystego Ścigania” może skutkować nałożeniem na użytkownika kary czasowej, punktowej oraz zakazu startu.
    c) ukarany kierowca będzie otrzymywał punkty karne w ramach obowiązującego mechanizmu punktów karnych.
    d) każdemu kierowcy przysługuje prawo do złożenia skargi na zachowanie innego kierowcy na torze poprzez formularz. Czas na zgłoszenie skargi to 24h od rozpoczęcia wyścigu. Po rozpatrzeniu przez grono sędziowskie danej skargi, informacja o nałożonej karze będzie opublikowana w raporcie sędziowskim.
    e) kierowcy ukaranemu przez Sędziów, przysługuje prawo do odwołania w ciągu 24h od opublikowania raportu poprzez formularz.
    f) kierowca ukarany karą Drive-Through, jest zobowiązany poinformować po wyścigu Sędziów na którym okrążeniu wykonał karę.
    g) za nieprawidłowe zachowanie na Discordzie, obowiązuje trzy-stopniowy system kar. 1. Oficjalne ostrzeżenie, 2. Zawieszenie w prawach członka ALAC na 48h (łącznie z zakazem wstępu na serwer), 3. Wykluczenie ze społeczności ALAC.
   8. Każda seria wyścigowa ligi ALAC – Amatorska Liga Assetto Corsa posiada swój zestaw zasad, który jest automatycznie akceptowany przez użytkownika przy przystąpieniu do serii wyścigowej.
   9. Przystępując do serii, eventu, sprintrace na platformie Assetto Corsa Competizione każdy kierowca jest zobowiązany do:
    a) posiadania wymaganych DLC
    b) posługiwania się prawdziwym imieniem i nazwiskiem
   10. Regulamin może ulec zmianie w dowolnej chwili w wyniku decyzji Administracji Ligi.
  1.  

  Legenda:
  * – wgląd w Twoje dane posiadają aktywni członkowie społeczności ALAC.