Bardzo cieszymy się, że do naszego inauguracyjnego eventu zarejestrowało się aż 40 zawodników, jednak tak duża ilość pojazdów na torze biorąc pod uwagę różnicę w ich osiągach może spowodować ogromne zamieszanie podczas kwalifikacji dlatego też by zapewnić kierowcom wszystkich klas startujących w Zostań Królem ALAC  komfortowe i bezpieczne kwalifikacje podjęliśmy decyzję o zmianie formatu sesji kwalifikacyjnej do tego wyścigu.

Nowy Format Kwalifikacji

Kwalifikacje zostaną wydłużone do 40 minut, sama sesja zostanie podzielna na trzy części w których kierowcy będą rywalizować o jak najlepszy czas okrążenia wg. podanego poniżej schematu.

  • 10 min LMP1 (Toyota TS040) – WYŁĄCZNIE
  • 10 min GT2 (Ferrari 458 GT2) – WYŁĄCZNIE
  • 10 min TT (Audi TT Cup) – WYŁĄCZNIE
Niestety Assetto Corsa nie posiada wbudowanych mechanizmów pozwalających na taki podział sesji kwalifikacyjnej by w danym czasie ograniczyć wyjazd na tor wybranych samochodów, dlatego też sesja ta będzie wymagała dużej dyscypliny od wszystkich kierowców i stosowania się do podawanych przez nas komunikatów na czacie w AC.

Będziemy w nich informować o rozpoczęciu i zakończeniu sesji Q dla danej klasy samochodów.

Po podaniu komunikatu o starcie sesji dla samochodów LMP1 na tor wyjadą wszystkie TOYOTY, po podaniu komunikatu o zakończeniu SESJI dla samochodów LMP1 wszyscy kierowcy znajdujący się na torze mają obowiązek zjechać do pit-lane nawet jeśli są na okrążeniu pomiarowym mogą dokończyć okrążenie pomiarowe i po jego zakończeniu zjechać (lub przenieść się przyciskiem) do pit-lane i stanąć na swoim stanowisku.

Po zjechaniu wszystkich kierowców LMP1 podamy komunikat o starcie sesji dla samochodów GT2 (Ferrari). Analogicznie jak miało to miejsce wcześniej, po podaniu komunikatu o zakończeniu wszyscy kierowcy Ferrari znajdujący się na torze mają obowiązek zjazdu do pit-lane nawet na okrążeniu pomiarowym możliwość dokończenia okrążenia pomiarowego a później obowiązek zjechać do pit-lane (lub przenieść się przyciskiem) i stanąć na swoim stanowisku

Jako ostatni na torze pojawią się kierowcy samochodów TT (Audi), którzy będą jeździć do upływu czasu kwalifikacji. Całość zamknie się w 40 minutach.

W czasie sesji będziemy również komunikaty o starcie i zakończeniu pomiaru poszczególnych kategorii podawać głosowo na specjalnym kanale głosowym na discordzie.

Jeżeli macie jakieś wątpliwości bądź pytania dotyczące kwestii kwalifikacji zapraszamy na discorda. Zadając pytanie oznaczajcie nas @ALAC-admin      
0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx