Na początek 2021 roku przygotowujemy dla Was trzy regularne Ligii Wyścigowe licząc, że każdy z Was znajdzie na naszej platformie coś odpowiedniego dla siebie.

1. Liga blogowa – powrotroberta.pl
W 2021 roku będziemy oczywiście kontynuować współpracę z największym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat Roberta Kubicy w Polsce – blogiem powrotroberta.pl. Przygotowujemy dla czytelników tego bloga trzecią już edycję ligi Assetto Corsa, tym razem z wykorzystaniem innych samochodów niż miało to miejsce w dwóch poprzednich edycjach. Główna idea jednak pozostanie taka sama, czyli możliwość dołączenia do ligi w każdym momencie jej trwania, prekwalifikacje trwające od poniedziałku do soboty i cotygodniowe sesje wyścigowe w niedziele. Będzie też jednak kilka nowinek, których na tym etapie jeszcze nie chcemy zdradzać. Przed nami ostatnie ustalenia, więc ogłoszenia zasad ligi możecie się spodziewać lada dzień.

2. Liga Renault Clio Euro-Cup – Pierwsza z dwóch lig na naszej platformie, w założeniu dla początkujących i średnio zaawansowanych. Start w niej nie będzie wymagał posiadania żadnych płatnych dodatków do podstawowej wersji Assetto Corsa, a ścigać się będziemy na stosunkowo łatwych do nauki torach o krótkich pętlach. W tej lidze również będą działały sesje prekwalifikacyjne trwające trzy dni od poniedziałku do środy, a w ich wyniku w wyścigu wystartuje 48 kierowców. Na pierwszy kwartał 2021 w pucharze Clio zaplanowaliśmy 6 rund na europejskich torach. Więcej szczegółów tutaj.

3. Liga Porsche GT3 Cup – liga stworzona z myślą o bardziej doświadczonych kierowcach, którzy dostaną w swoje ręce Porsche 911 (typ 997). W lidze Porsche oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzić będziemy klasyfikację drużynową, co wprowadza dodatkowy element do rywalizacji. Przygotowaliśmy dla Was trzydzieści miejsc, a punktować będzie jedynie pierwsza piętnastka. Całość ligi została podzielona na 8 rund wyścigowych na fantastycznych torach na całym świecie. Wiecej szczegółów tutaj.

Ścigać się w obu ligach alac.pl będziemy w każdy czwartek (na przemian, w jednym tygodniu Clio, w drugim Porsche), tak by uczestnicy mieli także możliwość przygotowania się i rywalizowania w pierwszej ze wspomnianych lig – lidze blogowej powrotrobeta.pl

O rozpoczęciu zapisów do każdej z Ligi poinformujemy zarówno na naszej platformie jak i na naszym kanale discord.

0 0 głosy
Oceń artykuł
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
G.S
G.S
1 rok temu

Zacieramy rączki smarujemy przekładnie, hej!!!

Marnin
1 rok temu

Dobry pomysł aby jeździć na przemian Porsche i Clio, jak ktoś mam mniej czasu to łatwiej przygotować się dobrze do wyścigu, a dla kogo to za mało to ma drugą serię 🙂

2
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx