AKTUALIZACJA [06.01]


Już dzisiaj wydarzenie inaugurującą ściganie się na naszej platformie. Czterdziestu śmiałków w trzech klasach samochodów będzie rywalizowało o zwycięstwo i nagrody rzeczowe ufundowane przez lidera rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami firmę APA Group.

Wystartujemy o godzinie 20:00 a wszystkie szczegóły wydarzenia znajdziecie TUTAJ.
Przypominam również o zaktualizowanym formacie kwalifikacji, opis którego znajdziecie TUTAJ.
Przypominamy również, że zabronione jest dublowanie w ciasnych zakrętach, a cały zapis odprawy znajdzie na dole wpisu z ostatniego treningu TUTAJ.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!

——————————————-
Zanim jednak zdecydujcie który samochód wybrać przeczytajcie co dla Was przygotowaliśmy:

Pełna Immersja

Zależy nam by nasza rywalizacja miała w sobie jak najwięcej z symulacji, a tor Spa Francorchamps niezwykle rzadko bywa gościnny dla kierowców, dlatego też by w oddać w miarę realnie warunki panujące zazwyczaj na tym torze podczas wyścigów Endurance sesja wyścigowa odbędzie się warunkach Lekkiej Mgły (Light Fog), w temperaturze powietrza ~11C i temperaturze asfaltu ~22C. Kąt słońca, a tym samym światło na torze będzie odpowiadało godzinie 9:00. Wszystko to będzie miało wpływ na pracę opon i być może na Waszą strategię wyścigową, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie będzie możliwe korzystanie z kocy grzewczych.

Przyczepność i Sesje Wyścigowe

Podczas rozpoczęcia sesji wyścigowej i wszystkich treningów przyczepność toru będzie ustawiona na poziomie 97% i będzie rosła o 1% po zaliczeniu przez wszystkich simracerów łącznie 132 okrążeń. Nagumowanie toru będzie przenoszone między sesjami P, Q i R, co oznacza, że prawdopodobnie podczas wyścigu będzie już wynosiła 100%. Startową sesję rozpoczniemy 30 minutowym Treningiem (P), po którym nastąpią 40 minutowe Kwalifikacje (Q)Kwalifikacje będą przeprowadzone równocześnie dla wszystkich klas samochodów,  Kwalifikacje będą podzielone na trzy mini-sesje po 10 minut każda odpowiednio dla samochodów klas: LMP1, GT2 i TT-Cup, dlatego też należy się bezwzględnie stosować do podawanych na czacie AC komend o zakończeniu kwalifikacji. Więcej na temat przebiegu kwalifikacji [tutaj]. Wyścig (R) będzie trwał 60 minut i będzie od kierowców wymagał dokonania minimum jednego pit-stopu. Okno Pit-Stopu otwarte będzie od 5-tej do 55-tej minuty wyścigu.

Zużycie Opon, Paliwa i Otwarty Setup

By zasymulować w 60 minutowym wyścigu warunki specyficzne dla wyścigów długodystansowych zdecydowaliśmy się o ustawieniu zużycia opon na poziomie x300% (trzykrotnie większe zużycie niż standardowo) oraz na zwiększenie zużycia paliwa do 200% (dwukrotnie większe zużycie paliwa). Obowiązkowy w czasie wyścigu będzie także minimum jeden pit-stop między 5 a 55 minutą, być może jednak lepszą strategią będzie jazda na dwa lub więcej pit-stopów biorąc pod uwagę wspomniane zużycie.
Wszystkie samochody będą miały w pełni otwarty setup i każdy z kierowców będzie miał możliwość dostosowania samochodu pod siebie.

Niebieskie Flagi i Czyste Ściganie

Specyfika wyścigów multi-class gdzie samochody o różnych osiągach rywalizują w tym samym wyścigu sprawia, że występuje bardzo duża różnica w czasach okrążeń miedzy poszczególnymi klasami dochodząca nawet do 15s na jednym okrążeniu, co sprawi, że bardzo szybko rozpoczną się dublowania. Dlatego też, niezwykle ważne jest stosowanie się do zasad czystego ścigania i przestrzegania reguły niebieskich flag. Absolutnie zakazane jest i będzie surowo karane blokowanie pojazdów szybszej klasy przez pojazdy wolniejszej klasy, zachęcamy do uważnego przeczytania zasad czystego ścigania.

Nagrody

Dzięki wsparciu firmy APA Group dla najlepszych zawodników w każdej klasie wyścigowej przewidziane są następujące nagrody:

Zapisy i Pliki do Pobrania

Wszystkie szczegóły wyścigu w skondensowanej formie, a także niezbędne do wzięcia udziału w wyścigu pliki oraz informacje o planowanych sesjach treningowych dostępne są na STRONIE NASZEGO WYDARZENIA. Konieczne jest również pobranie pliku z torem SPA, który zawiera bannery reklamowe fundatora nagród w naszym wyścigu.

Klikając poniżej na grafice reklamowej zostaniecie przeniesieni do naszego Panelu Zapisów gdzie będziecie mogli wybrać klasę i samochód, którym będziecie się ścigać oraz zarejestrować się “ręcznie” (Register Now) podając swój steamGUID lub po przez panel Steam (Register with Steam). Przygotowaliśmy dla Was 39 miejsc po trzynaście w każdej klasie, a podczas rejestracji możecie sprawdzić listę dokonanych już zgłoszeń.

5 3 głosy
Oceń artykuł
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
Glancu
11 miesięcy temu

Poszły konie po betonie

M. Szeliga
Admin
11 miesięcy temu

Widzę, że Panowie z APA ostro polecieli z nagrodami. Teraz motywacja do treningów jest 3x większa 🙂

Shock
11 miesięcy temu

Nie mogę się doczekać 😀

bartek-galecki
11 miesięcy temu

Bardzo klimatycznie wygląda tor o poranku, w lekkiej mgle i wchodzącym słońcu!

6
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx
()
x