Wszystkich miłośników wyścigów długodystansowych a także Tych z Was dla których rywalizacja w tego typu zawodach będzie czymś zupełnie nowym zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w naszej lidze Endurance ze zmianą kierowców. W tym sezonie przeniesiemy się do USA gdzie dwuosobowe drużyny rozegrają cztery wyścigi długodystansowe (+wyścig testowy) na legendarnych amerykańskich torach: Sebring, Daytona, Watkins Glen i Road Atalanta.

W naszej lidze ALAC IMSA ścigać będą się równocześnie samochody w dwóch klasach: LMP i GTE, a to zwiastuje pełne emocji wyścigi, w których kierowcy muszą swoje tempo dostosować do otaczających pojazdów wolniejszych lub szybszych klas oraz zmiennych warunków pogodowych. Do tego dochodzi obowiązkowa zmiana kierowcy, który musi szybko złapać rytm wyścigowy, a jazda przez dwie lub trzy godziny wymaga odpowiedniego skupienia.

Zapraszamy wszystkich do naszej rywalizacji!

Jeżeli chcesz się poczuć jak Robert Kubica w Le Mans 24h ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ w naszej lidze! Oto co Cię czeka:

  1. Zmienne warunki pogodowe.
  2. Jazda od świtu do zmroku również w warunkach nocnych.
  3. Jazda w otoczeniu szybszych/wolniejszych klas z zachowaniem zasad czystego ścigania
  4. Odpowiedzialność za swój przejazd i zaciskanie kciuków za jazdę Twojego partnera z drużyny
  5. Wymagająca skupienia jazda drużynowa od 120 do 180 minut
  6. 100% Emocji i 100% satysfakcji!

Pierwszą edycję naszej ligi wyścigów długodystansowych rozegraliśmy wspólnie z blogiem powrotroberta.pl. W rywalizacji wzięło wówczas udział 17 drużyn a wielki finał rozegraliśmy na torze Le Mans. Tutaj znajdziecie wpisy z przebiegu poszczególnych rund wyścigowych.

W naszej obecnej lidze wyścigi trwać będą od 2 do 3h a odbywać się będą w SOBOTNIE wieczory. Również tym razem oddamy do Waszej dyspozycji samochody w dwóch klasach: LMP i GT, tym razem jednak będą to: Porsche 919 Hybrid 2016 w klasie LMP, w niższej klasie natomiast sięgniemy to samochodów GTE – Corvette C7, Porsche 911 RSR, Ferrari 458, Audi R8 LMS.

Nowością będzie obowiązkowe stosowanie mod’a SOL, który pozwoli nam na rozgrywanie sesji wyścigowych w zmiennych warunkach oświetleniowych i pogodowych.

ZAPISY TUTAJ!

Dla kierowców, którzy chcieliby wystartować w naszej zabawie, ale nie mają partnera zespołowego stworzyliśmy specjalny kanał na naszym discordzie: #szukam-zespołu-imsa gdzie z pewnością znajdziecie swojego team-mate’a!

Zapisy są cały czas otwarte, a już w najbliższą sobotę wyścig testowy na torze MONZA.

Oto Harmonogram Wyścigów:

RUNDAWYŚCIGGODZINATORCzasWyniki
011.0922:00 Monza2hLINK
125.0922:00 Petit Le Mans Road Atalanta2hLINK
216.1021:00 Daytona 3hLINK
306.1122:00 Watkins Glen2hLINK
427.1121:00 Sebring3hLINK
0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx