Wszystkich miłośników Assetto Corsa Competizione, a w szczególności fanów japońskiej motoryzacji zapraszamy do udziału w pucharowym weekendzie 22-24.07 podczas którego rozegramy wyścig na legendarnym torze Suzuka.

Suzuka International Racing Course

W połowie lat 50-tych ubiegłego wieku założyciel Honda Motor Co Ltd., Soichiro Honda postanowił w japońskiej prefekturze Mie wybudować tor testowy dla swoich samochodów. Zadanie zaprojektowania nitki toru zlecił Johnowi Hugenholtzowi, który stworzył również tory Zolder, Zandvoort, Jarama oraz fragment Hockenheimringu . Otwarcie Suzuka Circuit miało miejsce w 1962 roku, od tego czasu tor ten był przebudowywany 8 razy nie tracąc jednak swojego unikalnego układu w postaci ósemki. Na świecie istnieją tylko dwa tory z najwyższą homologacją FIA, które mają kształt ósemki, drugim jest włoski tor Fiorano. Suzuka to jeden z ulubionych torów kierowców – układ szybkich łuków w pierwszym sektorze toru należy do najbardziej wymagających ale też dających mnóstwo frajdy z jazdy.

Honda NSX GT3 EVO

Jeżeli tor to Suzuka to nie mogło być innego wyboru samochodu niż Honda NSX GT3 EVO. Debiut tej wyścigowej konstrukcji miał miejsce w 2016 roku od tego czasu konstrukcja zaprojektowana przez Honda Performance Development wygrała szereg znanych wyścigów w klasie GT (Daytona, Le Petit Le Mans, Sebring, Spa i Macau). Ciekawostką jest, że elementy (silnik oraz chasis) tego samochodu stworzono w USA (stan Ohio), a całość składana jest przez JAS Motorsport w Mediolanie. W naszym wyścigu będziemy ścigać się wersją EVO z 2019 roku – najnowszą z dostępnych w ACC.

Harmonogram i Zapisy

22.07 – g. 20:00 Oficjalny Trening 120 minut
23.07 – g. 21:00 Kwalifikacje 60 minut
24.07 – g. 21:00 Wyścig 75 minut

Serwer treningowy będzie działa od 11-go Lipca.

Nagroda dla zwycięzcy

Dla zwycięzcy naszego eventu przewidzieliśmy nagrodę w postaci klucza do DLC Challengers Pack

Wszystkie szczegóły, dyskusja oraz dostęp do serwerów na naszym kanale DISCORD.

5 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx