Postanowiliśmy na łamach naszej platformy simracingowej prezentować Wam interesujące MODy do Assetto Corsa. Nie zamierzamy jednak zarzucać Was mnóstwem pojawiających się w sieci słabej jakości modów, będącymi często zwykłymi przeróbkami zawartości innych gier w tym (SIC!) nawet gier na urządzenia mobilne. Wszystkie prezentowane przez nas modyfikacje do Assetto Corsa będą spełniać następujące kryteria:

  1. Pełna legalność (żadnych ripów z innych gier)
  2. Model 3D (zbudowany przez autorów lub wykorzystany za zgodą twórców)
  3. Fizyka – autorski model zachowania samochodu skonstruowany w oparciu o dokumentację pojazdu i najczęściej zbudowany we współpracy z kierowcami jeżdżącymi w rzeczywistości danym samochodem
  4. Procedury Kunos – konstrukcja modelu zgodna z budową zalecaną przez twórców AC – Kunos. Kilka poziomów detali dla samochodu w celu zachowania wydajności systemu, animacja i malowania zgodne z docelową wydajnością Assetto Corsa.

Od wszystkich ewentualnych odstępstw od w/w zasad będziemy informować już w opisach poszczególnych modów. Na początek prezentujemy Wam:

Porsche 911 Singer

Model 3D – własny, autorzy Szymon Kubicki, Ben O’Bro
Fizyka – własna, autor Arch
Tekstury – Ben O’Bro
Detale 4 Poziomy (302 186 polygonów max, 3398 plygonów min)
Wydajność WYSOKA
Animacja – drzwi + wysuwany tylny spoiler
Link: https://www.racedepartment.com/downloads/porsche-911-singer.29318/

Singer Vehicle Desing (https://singervehicledesign.com/) to założona przez Roba Dicksona firma specjalizująca się w tuningowaniu modeli Porsche 911. Singer łączy w swoich renowacjach klasykę z nowoczesnością, a przebudowane przez Singera modele osiągają na aukcjach ceny nawet w oklicy 1 mln USD.

Na szczęście dzięki twórcom tego MODa każdy użytkownik Assetto Corsa ma możliwość jazdy tą prawdziwą perełką 😉

Autorzy włożyli olbrzymią pracę w stworzenie modelu Porsche 911 Singer zbudowanego w oparciu o Porsche o wewnętrznej numeracji 964 (To 911 budowane w latach 1989-1994), pieczołowicie oddając każdy detal nie tylko w karoserii czy zawieszeniu pojazdu, ale również w postaci oryginalnego wykończenia wnętrza samochodu. Wewnątrz pojazdu znajdziecie poprawnie działający zegar, wskaźniki ciśnienia w układzie olejowym, zapinane pasy bezpieczeństwa i wiele innych drobnych detali.

Wbudowany tylny spoiler podnosi się automatycznie po osiągnięciu prędkości 96km/h, użyty model hamulców jest zgodny z dokumentacją oryginalnych hamulców stosowanych przez Singera (993TT), a zastosowany model skrzyni biegów ma przełożenia w 100% zgodne ze skrzynią stosowaną przez Singera.

W pakiecie autorzy przygotowali trzy wersje swojego modelu: z silnikiem 4.0l, o mocy 390 koni mechanicznych, z silnikiem 3.8l o mocy 300 koni oraz wersję z napędem na cztery koła (AWD) i dodatkowymi lampami na masce.

Całość uzupełniają świetnie wykonanie malowania. Mod znajdziecie na Race Department, jest darmowy (link powyżej).

Jazda tym modem to prawdziwa przyjemność!

A prawdziwe Porsche Singer, które zostało sprzedane za 825 tysięcy dolarów możecie zobaczyć tutaj: https://www.gieldaklasykow.pl/porsche-911-singer-1993-zjednoczone-emiraty-arabskie/

Multimedia

5 7 głosy
Oceń artykuł
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
eon
eon(@eon)
3 miesięcy temu

piękny! Czekam na więcej dodatków.

Krzysiek
Krzysiek(@krzysiek)
3 miesięcy temu

Za możliwość wyboru napędu pełen szacun dla autorów moda.

2
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx
()
x