Za nami kolejny, już 8 sezon rywalizacji na naszej platformie wyścigowej. Wiosną 2024 roku rozegraliśmy 8 rund wyścigowych w dwóch regularnych ligach wyścigowych Porsche Cup i Cupra Cup. W tym roku rywalizacja była niezwykle zacięta, a o zwycięstwach decydowały pojedyncze punkty.

Porsche Cup

W całej lidze Porsche udział wzięło 63 kierowców ścigających się w 8 rundach wyścigowych, a uwzględniając 7 najwyżej punktowanych zwycięzcą ligi Porsche Cup został DBieniak, który wyprzedził Richardsona358 zaledwie o DWA punkty gromadząc ich 368 wobec 366 punktów rywala. Na najniższym miejscu podium znalazł się Jacek Kowalewski, który zdobył 354 punkty. Warte podkreślenia jest, że Dbieniak w 2021 roku zwyciężył również w naszej lidze Mazda Series, a Richardson358 zajął wówczas trzecie miejsce. Śmiało zatem można zaliczyć obu Panów do prawdziwych Legend ALAC 😉 GRATULUJEMY!!!

Pełne wyniki ligi Porsche znajdziecie tutaj: LINK DO WYNIKÓW

Cupra Cup

W naszej lidze samochodów klasy TCR rozegraliśmy również 8 rund wyścigowych, w tym wypadku składających się z podwójnych sesji ścigania, a w całej zabawie udział wzięło 50 kierowców. Po uwzględnieniu 7 najwyżej punktowanych wyścigów zwycięzcą całej ligi i zdobywcą 801 punktów został Jacek Kowalewski, który wyprzedził Warluka o… JEDEN punkt! Cóż to była za walka! Stawkę najlepszych kierowców tej ligi zajmując trzecie miejsce uzupełnił Bartek Ciura, który uzyskał 599 punktów. Jacek zajął również trzecie miejsce w opisanej powyżej lidze Porsche prezentując się jako niezwykle skuteczny simracer. Gratulujemy!!!

Pełne wyniki ligi Cupra znajdziecie tutaj: LINK DO WYNIKÓW

Wszystkim dziękujemy za udział w naszych wiosennych ligach i wyścigach!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx