Postanowiliśmy na łamach naszej platformy simracingowej prezentować Wam interesujące MODy do Assetto Corsa. Nie zamierzamy jednak zarzucać Was mnóstwem pojawiających się w sieci słabej jakości modów, będącymi często zwykłymi przeróbkami zawartości innych gier w tym (SIC!) nawet gier na urządzenia mobilne. Wszystkie prezentowane przez nas modyfikacje do Assetto Corsa będą spełniać następujące kryteria:

  1. Pełna legalność (żadnych ripów z innych gier)
  2. Model 3D (zbudowany przez autorów lub wykorzystany za zgodą twórców)
  3. Fizyka – autorski model zachowania samochodu skonstruowany w oparciu o dokumentację pojazdu i najczęściej zbudowany we współpracy z kierowcami jeżdżącymi w rzeczywistości danym samochodem
  4. Procedury Kunos – konstrukcja modelu zgodna z budową zalecaną przez twórców AC – Kunos. Kilka poziomów detali dla samochodu w celu zachowania wydajności systemu, animacja i malowania zgodne z docelową wydajnością Assetto Corsa.

Od wszystkich ewentualnych odstępstw od w/w zasad będziemy informować już w opisach poszczególnych modów.
Kolejnym MODem, który chcemy Wam zaprezentować jest:

McLaren-Honda MP4/4

Model 3D – Mati.Sala.90 – VRC Modding Team
Fizyka – własna, MisterbeamVRC Modding Team
Tekstury – SamAlonso, Mati.Sala.90, Stevicent, VRC Modding Team
Detale 4 Poziomy (256 357 polygonów max, 1 022 polygonów min)
Wydajność WYSOKA
Link do strony: https://vrc-modding-team.net/
Link: https://www.vrc-modding-team.net/download/9

McLaren MP4 to bolid Formuły 1 zaprojektowany w 1988 roku, ostatnim roku gdy w tej serii wyścigowej używano silników V6 z turbodoładowaniem. Stworzony przez Hondę 1.5 litrowy silnik RA168-E w połączeniu z chasis autorstwa Gordona Murray’a i Steva Nicholsa sprawił, że MP4 został jednym z najbardziej dominujących na gridzie bolidów w historii Formuły 1, wygrywając 15 z 16 wyścigów w sezonie 1988. Konstrukcja bolidu oparta została o linię znaną już Brabhama BT55, którego konstruktorem w 1986 roku był właśnie Murray pełniący wówczas rolę szefa konstruktorów w Brabhamie. To właśnie w tym bolidzie swój pierwszy tytuł Mistrza Świata zdobył legendarny kierowca Ayrton Senna.

MOD jest całkowicie darmowy a został przygotowany przez znany z bardzo dobrych modeli zespół Virtual Racing Cars Modding Team. W paczce znajdziecie cztery wersje bolidu różniące się chassis (R02, R04, R09, R10). W rzeczywistości w 1988 roku zbudowany aż 6 wersji tego bolidu, jedna nie została nigdy użyta, a do jednej wersji nie udało się twórcom MODa zdobyć dokumentacji. Używana podczas wyścigów wersja została dobierana pod specyfikę toru, na którym miał się odbyć wyścig.

W paczce podstawowym malowaniem jest oczywiście malowanie, które zna każdy fan F1: McLaren-Marlboro. Oprócz tego autorzy przygotowali malowania Lotusa, Ferrari, Benettona itd, co sprawia, że posługując się tylko tym jednym modem można odtworzyć legendarny grid z 1988 roku.

Mod został wykonany z niezwykła dbałością o szczegóły, o czym świadczy chociażby fakt przygotowania aż czterech wersji bolidu w oparciu o oryginalną dokumentację chassis tego McLarena. Wszystkie zmiany w setupie bolidu widoczne są w jego animacji (co nie zdarza się nawet w niektórych oryginalnych pojazdach Kunosa). Wyświetlacze, kierownica, szczegóły wnętrza są oddane niezwykle dokładnie. Sam model jazdy i fizyka bolidu pokazuje jak trudne to były maszyny w prowadzeniu i jak wiele wysiłku trzeba było włożyć by utrzymać ówczesne bolidy F1 na torze jeżdżąc na limicie.

Dobrej zabawy!

Multimedia

5 1 głosuj
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx