Piątą, ostatnią rundą wyścigową na torze Laguna Seca zakończyliśmy zmagania w lidze Mazda Series. W całej zabawie wzięło udział 78 kierowców z tej grupy 71 zdobyło przynajmniej jeden punkt. Rozegraliśmy pięć rund wyścigowych na torach w Stanach Zjednoczonych i Japonii, podzielonych na finały A, B a czasami nawet finał C. Rekordowa liczba kierowców odnotowanych w prekwalifikacjach to 67 osób, rekordowa ilość osób, które wzięły udział w wyścigu to 62 osoby.

Nim jednak przejdziemy do klasyfikacji indywidualnej prezentujemy wyniki Rundy #5 – Laguna Seca. Najszybszym kierowcą na tym kalifornijskim torze był Richardson358, który wyprzedził na mecie Radka0720 i Jacka Pawłowskiego. Zwycięzca wyścigu był również najszybszy w sesji kwalifikacyjnej. W Finale B zwyciężył Karzmir4.

Prosimy również o zapoznanie się z RAPORTEM SĘDZIOWSKIM i nałożonym na zawodników karami.

LEGENDA:
Q – 5/3/1 pkt. za miejsce w sesji kwalifikacyjnej
N – najszybsze okrążenie w wyścigu – 5 pkt.
W – wygrana w Finałach A/B – 5 pkt

Finał A

Poz.KierowcaCzasKaraStrataNajlepszePkt.Pkt QPkt 1stPkt N.RAZEM
1Richardson35826:17.83500:00.00001:37.419100555115
2radek072026:39.44000:21.60501:38.2039090
3Jacek Pawlowski26:42.44300:24.60801:38.4698585
4dbieniak26:43.25500:25.42001:37.7098080
5tymek160926:53.50800:35.67301:38.5797676
6irekciejka26:55.99700:38.16201:38.1047272
7NZL26:57.27600:39.44101:38.1286868
8Adrian Janiec26:58.99900:41.16401:37.52564367
9mactor27:02.884+20s00:45.04901:37.52060161
10Qenq27:04.14800:46.31301:38.6145656
11Artur Korotko27:14.35600:56.52101:38.8935454
12Jadamek27:14.98800:57.15301:39.3805353
13Piotr Sokolowski27:28.74601:10.91101:39.6865252
14lewandos27:40.10401:22.26901:40.1155151
15Bartlomiej Galecki 27:45.55701:27.72201:38.8395050
16rzezniol27:48.727+35s01:30.89201:39.4114949
17PiotrNasch26:27.285 +1 laps01:40.1364848
18Piotr Slayer27:09.854 +1 laps01:39.2854747

Finał B

Poz.KierowcaCzasKaraStrataNajlepszePkt.QWNRAZEM
19karzmir425:28.11600:00.00001:39.94746551
20Zunix25:28.55400:00.43801:39.0464545
21Michal Galecki25:29.80800:01.69201:39.46144549
22Gandalf25:36.35000:08.23401:39.73843346
23Janeka25:53.382+20s00:25.26601:39.6514242
24Kosiek25:55.36200:27.24601:40.2154141
25Bobos26:12.92300:44.80701:41.0674040
26andrzejole26:15.26400:47.14801:39.83439140
27Cpt.Chev26:26.43300:58.31701:42.9683838
28Kieronsky26:54.06401:25.94801:41.7703737
29SmaluS26:58.08101:29.96501:42.6673636
30CaloricUnicorn25:33.696 +1 laps01:42.6823535
31Raymond25:39.762 +1 laps01:42.7953434
32Lucyfer27:02.356 +1 laps01:43.4933333
33skrzyp3kDNF +12 laps01:54.43400

Klasyfikacja Generalna

W pierwszej edycji ligi Mazda Series ZWYCIĘŻYŁ DBieniak, który zgromadził na swym koncie 464 punkty, wygrywając w dwóch z pięciu wyścigów i zajmując czołowe miejsca w pozostałych wyścigach. Drugie miejsce padło łupem Mactora który swoją regularną jazdą (nigdy nie wypadł poza pierwszą 10-tkę) zdobył 391 punktów. Na miejscu trzecim sklasyfikowany został Richardson358, który również zwyciężył w dwóch wyścigach, jednak nieobecność podczas jednej rundy kosztowała go być może nawet zwycięstwo w całej serii. GRATULUJEMY!

Poniżej pełna klasyfikacja generalna pierwszego sezonu Mazda Series.
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ i ZAPRASZAMY WAS JUŻ WE WRZEŚNIU DO STARTU W DRUGIM SEZONIE MAZDA SERIES na torach w EUROPIE.

Uwaga! W przypadku gdy zawodnicy zdobyli tą samą liczbę punktów wyżej sklasyfikowany będzie zawodnik, który w pojedynczym wyścigu zajął wyższe miejsce. Jeżeli i w takim wypadku jest remis zawodnicy sklasyfikowani są na tym samym miejscu.

Poz.KierowcaR1R2R3R4R5RAZEM
1dbieniak931081156880464
2mactor6876939361391
3Richardson35854900115115374
4NZL808086168315
5Jacek Pawlowski4254536085294
6Bartlomiej Galecki 6053527650291
7tymek16091472468076288
8Qenq5268495056275
9Janeka5350724742264
10irekciejka485764872249
11Jadamek5038474453232
12Piotr Sokolowski3344455652230
13Piotr Slayer047438547222
14Gandalf4637355346217
15Artur Korotko049604654209
16DRK77445254490199
17radek072005305290195
18rzezniol1939305349190
19Zunix454848045186
20Kosiek2641374041185
21lkawon47646800179
22Michal Galecki027505149177
23Tomek Fedor0968000176
24PatrX51600640175
25lewandos2733343051175
26Krzysztof Gorny11551000166
27Raymond2228333934156
28Adrian Janiec8500067152
29Bobos926383840151
30karzmir4240363651147
31Kubas49435100143
32andrzejole834273240141
33Cpt.Chev1521253338132
34heramzytowy23564400123
35eSeba254222310120
36Bilazaurus0042720114
37Simko32354000107
38jackpop10252337095
39Scorpion005043093
40Lucyfer12232403392
41WojRcH2029350084
42TomaszQ2129034084
43darO31303135079
44Kiziol2376000076
45Mateusz Szynk73000073
46Nico Kolsingen64000064
46Pawel Ulfik00640064
48Mariusz Glanc283600064
49SmaluS000273663
50CaloricUnicorn000283563
51Pawel Zach303200062
52skrzyp3k032929061
53Warluk56000056
53RAY00560056
55Marcin Gierszner00054054
56PiotrNasch00004848
57rdk87113700048
58dmk43000043
58Nobilt43000043
60Pioter_Moron41000041
61Tomek Kulig40000040
61Michal Szeliga04000040
63Anubin162200038
64Kieronsky00003737
65Leon Kukla31000031
65j00703100031
67Kacper#7400280028
68superlister100260026
69SnakePL00210021
70robert.stachowski7718000018
71L.Gierszner17000017

Zwycięzca Mazda Series – Dbieniak nr 69

0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx