Gorąco zachęcamy Was do zapisu do naszej niedzielnej ligi, w której ścigać się będziemy prototypami z kategorii LMP 1. Co drugą niedzielę uczestnicy naszej ligi zasiadać będą za kierownicą Prosche 919 Hybrid w specyfikacji z 2016 roku by rywalizować w trwających 60 minut zmaganiach na najciekawszych torach wyścigowych całego świata. Szczegółowe informacje oraz regulamin całej ligi znajdziecie TUTAJ

Realizm

Wszystko to w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistości.

Zmienna przyczepność toru: każda sesja wyścigowa rozpoczynana będzie na torze o średnim nagumowaniu i przyczepności. Wraz z każdym kolejnym okrążeniem pokonywanym przez kierowców przyczepność będzie rosła, co pozwoli na osiąganie szybszych czasów okrążeń.

Zmienne warunki pogodowe: Każdy wyścig będzie miał swoją własną charakterystykę pogodową. Część będzie rozgrywana w upalne południe, niektóre o poranku w chłodnych i wietrznych warunkach, a część o zmierzchu przy sztucznym oświetleniu. Wszystko to wpływać będzie na sposób jazdy kierowców i zużycie opon.

Zasady Ścigania: Kierowcy muszą ściśle przestrzegać limitów toru, za ich naruszenie bowiem nałożona na nich może zostać kara czasowa lub przejazdu przez pit lane. Wyłączenie funkcji Teleport to Pit sprawia, że rywalizacja w sesji kwalifikacyjnej wymaga dobrego wyważenia między tempem a ryzykiem, ewentualne uszkodzenia samochodu mogą bowiem wyeliminować kierowcę z dalszej rywalizacji na tym etapie ścigania.

Przez ponad dwie dekady samochody klasy LMP1 były najszybszymi pojazdami poruszającymi się po torach wyścigowych nie licząc bolidów Formuły 1. Samochody te stworzone były zgodnie z regulacjami obowiązującymi w długodystansowych seriach wyścigowych, czyli musiały spełniać wymogi pojazdów drogowych (oświetlenie przednie i tylne, zasłonięte wszystkie elementy mechaniczne, w tym koła nie wystające poza obrys pojazdu, miejsce dla pasażera). W roku 2012 samochody tej klasy zostały wyposażone również we wspomagające silniki elektryczne, stając się samochodami hybrydowymi wykorzystującymi rozwiązanie MGU-K [tutaj przeczytasz więcej o tym jak używać MGU-K w Assetto Corsa]

Ciekawe Tory

W serii tej każdy z kierowców będzie miał okazję ścigać się na legendarnych torach całego świata. Azjatycki tor Fuji, Afrykański tor Kyalami, leżący w Meksyku Autodromo Hermanos Rodrigues czy też znany z Europy tor Francorchamps Spa. Poniżej prezentujemy wstępny harmonogram wyścigów w serii LMP.

Zapisy

Zapisy do tej serii wyścigowej wystartują w Poniedziałek 04.09. w godzinach wieczornych. Szczegóły znajdziecie na naszym kanale DISCORD. Zapraszamy!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx