W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – pierwszy w historii naszej platformy, wyjątkowy wyścig górskiHill Climb. Ta forma motorsportowej rywalizacji ma bardzo długą tradycję, pierwszy wyścig bowiem został rozegrany już w 1897 roku we francuskiej gminie La Turbie.

Rywalizacja polega na kilkukrotnym pokonaniu przez zawodnika wyznaczonego odcinka, najczęściej na bardzo krętej trasie o dużym przewyższeniu i przypomina nieco rywalizację na rajdowych odcinkach specjalnych. Jednak w wyścigu górskim kierowca zdany jest tylko na siebie, trasę bowiem pokonuje bez udziału pilota. Wiele tras typu Hill Climb uzyskało status kultowych, a ich długość waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów. W zawodach najczęściej biorą udział samochody w kilku klasach w tym pojazdy historyczne.

Na początek wybraliśmy dla Was krótki lecz wymagający odcinek Krajiska Zmija, na którym odbywa się najważniejsze w Bośni i Hercegowinie wydarzenie motoryzacyjne Cazin Grand Prix. Krajiska Zmija to odcinek w całości asfaltowy o długości 4100 metrów, na który składa się blisko 40 zakrętów o różnym stopniu trudności. Będziecie się na nim ścigać samochodem BMW 1M STAGE 3 o mocy 400 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 580 Nm. Silnik z turbodoładowaniem zapewnia niezbędną na takiej trasie zwinność.

Na uzyskanie najlepszego czasu będziecie mieli 7 dni, a jako, że to pierwszy tego typu event postanowiliśmy nie wprowadzać limitu przejazdów. Każdy kierowca może pokonać trasę dowolną liczbę razy, w wynikach końcowych brany pod uwagę będzie najlepszy uzyskany przez niego czas. Jeżeli taka forma rywalizacji przypadnie Wam do gustu, wówczas przygotujemy dłuższe górskie trasy i więcej różnych klas samochodów do wyboru.

Zasady

  1. Czas trwania: od 05.05 (środa) g. 17:00 do 12.05 (środa) g.23:00 (7 dni)
  2. Tor: Krajiska Zmija 4.1km
  3. Auto: BMW 1M Stage 3 (podstawowa wersja Assetto Corsa)
  4. Cel: Najszybszy Przejazd Odcinka
  5. Ilość powtórzeń: BEZ OGRANICZEŃ
  6. Setup: Otwarty
  7. Tor oraz Hasło do serwera na naszym DISCORDZIE

Jako, że trasa posiada tylko 10 slotów prosimy przy pełnym obłożeniu o zwolnienie miejsca dla innych po maksymalnie 45 minutach jazdy (i zrobienie sobie przerwy) , a w czasie jazd przy dużym tłoku o dogadanie się za pomocą chatu co do momentu wyjazdu (minutowe odstępy powinny być wystarczające do czystego przejazdu).

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i życzymy udanych przejazdów!
(poniżej film z przejazdu twórców toru)

0 0 głosy
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx
()
x