Za nami czwarta- finałowa runda wyścigów długodystansowych IMSA rozegrana na torze Sebring. W wyścigu trwającym 3h zwyciężyli: w kategorii LMP WTK Racing Blue w składzie Weeny i Tymek1609, a w kategorii GTE zespół SeeYa Team, którego strategiem, inżynierem i kierowcą jest Zunix.
Co prawda Zunix minął linię mety jako drugi kierowca w klasie GTE, jednak sędziowie nałożyli karę czasową na liderów tej kategorii zespół F&L Racing Team. Szczegóły znajdziecie w RAPORCIE SĘDZIOWSKIM
Poniżej pełne wyniki wyścigu.
Sebring
Poz. | Kierowca | Zespół | Klasa | Poz. Klasa | - | Okr. | Strata | Best | Kara | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | tymek1609;weenycker | WTK Racing Blue | LMP1 | 1 | 101 | 03:00:33 | 00:00.000 | 01:40.089 | 41 | ||
2 | Tomasz Ubycha;Kamil Adamik | WTK Racing White | LMP1 | 2 | 100 | 03:00:37 | +1 laps | 01:41.339 | 28 | ||
3 | Anubin;Gandalf | Taczka Pandemonium | LMP1 | 3 | 95 | 03:02:07 | +6 laps | 01:40.783 | 20 | ||
4 | Tomek Kulig;Benzyna | Naniby Racing | LMP1 | 4 | 95 | 03:02:28 | +6 laps | 01:44.475 | +129s | 16 | |
5 | Zunix | SeeYa Team | GTE | 1 | 85 | 03:01:08 | +16 laps | 02:02.725 | 40 | ||
6 | Krzysiek Juszczak;Warluk | F&L | GTE | 2 | 85 | 03:01:15 | +16 laps | 02:01.222 | +20s | 29 | |
7 | Bilazaurus;dbieniak | BB Racing | GTE | 3 | 85 | 03:01:52 | +16 laps | 02:02.623 | 20 | ||
8 | Michal Glanowski;Qaspar | Mulsanne Competition | GTE | 4 | 85 | 03:02:54 | +16 laps | 02:03.565 | +20s | 16 | |
9 | B.Galecki | BG Racing Team | GTE | 5 | 84 | 03:01:27 | +17 laps | 02:02.958 | 12 | ||
10 | lkawon;radek0720 | N&K | GTE | 6 | 84 | 03:01:35 | +17 laps | 02:02.749 | +25s | 8 | |
11 | HugoMigacz;Pako | K1 Racing Team | GTE | 7 | 84 | 03:01:43 | +17 laps | 02:04.450 | +15s | 4 | |
12 | MaciekC;MarcinG | Alac Admins | GTE | 8 | 83 | 03:01:06 | +18 laps | 02:03.455 | +10s | 1 | |
13 | Superlister1;TomaszQ | Lutututu | GTE | 9 | 80 | 03:01:50 | +21 laps | 02:06.057 | 1 | ||
14 | MaupiRyj;Tomeczek502 | Maupa Motorsport | LMP1 | 10 | 19 | 41:35.236 | +82 laps (DNF) | 01:46.091 | +300s | 0 |
Tym samym triumfatorami klasyfikacji generalnej zostali:
W kategorii LMP:
W kategorii GTE:
Klasyfikacja Generalna
Kategoria LMP | ||||||||
Poz | Kierowcy | Zespół | R1 | R2 | R3 | R4 | Suma | |
1 | tymek1609;weenycker | WTK Racing Blue | 21 | 41 | 9 | 41 | 112 | |
2 | Tomasz Ubycha;Kamil Adamik | WTK Racing White | 8 | 28 | 20 | 28 | 84 | |
3 | Tomek Kulig;Benzyna | Naniby Racing | 10 | 20 | 14 | 16 | 60 | |
4 | Anubin;Gandalf | Taczka Pandemonium | 0 | 16 | 10 | 20 | 46 | |
5 | Kamil Świergot;Mateusz Sklorz | Silesia Racing Team | 14 | 12 | 0 | 0 | 26 | |
6 | MaupiRyj;Tomeczek502 | Maupa Motorsport | 6 | 8 | 6 | 0 | 20 | |
Kategoria GTE | ||||||||
Poz | Kierowcy | Zespół | R1 | R2 | R3 | R4 | Suma | |
1 | Krzysiek Juszczak;Warluk | F&L | 2 | 41 | 21 | 29 | 93 | |
2 | Zunix | SeeYa Team | 1 | 28 | 14 | 40 | 83 | |
3 | Bilazaurus;dbieniak | BB Racing | 10 | 20 | 4 | 20 | 54 | |
4 | B.Galecki | BG Racing Team | 14 | 12 | 0 | 12 | 38 | |
5 | HugoMigacz;Pako | K1 Racing Team | 8 | 8 | 6 | 4 | 26 | |
6 | Ireneusz Ciejka | Pepa Racing | 20 | 0 | 0 | 0 | 20 | |
7 | MaciekC;MarcinG | Alac Admins | 1 | 16 | 1 | 1 | 19 | |
9 | Michal Glanowski;Qaspar | Mulsanne Competition | 0 | 0 | 0 | 16 | 16 | |
8 | lkawon;radek0720 | N&K | 6 | 1 | 0 | 8 | 15 | |
10 | elCanna | TeamBossoRasta | 4 | 0 | 10 | 0 | 14 | |
11 | Jadamek | Jadamek | 1 | 4 | 8 | 0 | 13 | |
12 | M. Szeliga;P. Nasch | MS Racing Team | 1 | 1 | 2 | 0 | 4 | |
13 | Superlister1;TomaszQ | Lutututu | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | |
14 | M.Galecki | MG Racing | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom naszej ligi IMSA!
Piękne grafiki
Gratulacje dla zwycięzców ?