W ostatniej w tym sezonie rundzie ligi F1 rozegranej na torze Albert Park ponownie zwyciężył Weeny, który po raz trzeci z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium. Na mecie wyprzedził drugiego Kamila Adamika i trzeciego Warluka. Podium zatem zajęli kierowcy, którzy znajdowali się na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacji generalnej całej ligi.

W wyniku złożonych skarg sędziowie nałożyli na niektórych zawodników kary.
Każdy uczestnik ligi F1 ma obowiązek zapoznać się z raportem sędziowskim.

RAPORT SĘDZIOWSKI

Finał A

LEGENDA:
Q – 5/3/1 pkt. za miejsce w sesji kwalifikacyjnej
N – najszybsze okrążenie w wyścigu – 5 pkt.
W – wygrana w Finałach A/B – 5 pkt.

Poz.KierowcaTeamOkrążeniaCzasStrataNajlepszeKaraQWNPkt.RAZEM
1Weeny #33 RedBull4056:47.88400:00.00001:22.147555100115
2Kamil Adamik #3 McLaren4056:59.60600:11.72201:22.7383009093
3Warluk #3 McLaren4057:04.86400:16.98001:23.4281008586
4Tomasz Ubycha #4 McLaren4058:03.36201:15.47801:24.0830008080
5Marnin #33 RedBull3957:15.059 +1 laps01:23.7730007676
6Pawel Ulfik #10 Alpha Tauri3957:38.480 +1 laps01:23.2880007272
7Krzysiek #31 Alpine3957:53.070 +1 laps01:25.090+20 seconds 0006868
8tymek1609 #22 Alpha Tauri3958:11.301 +1 laps01:24.2770006464
9DRK77 #7 Alfa Romeo3958:30.360 +1 laps01:25.4120006060
10Zunix #22 Alpha Tauri3857:11.665 +2 laps01:26.6860005656
11Benzyna #11 RedBull3857:17.224 +2 laps01:24.580+40 seconds 0005454
12Bartollo #11 RedBull3857:45.234 +2 laps01:25.53500000
13Kacper#74 #5 Aston Martin2639:58.252 +14 laps (DNF)01:26.52500000
14emel #6 Williams2436:24.288 +16 laps (DNF)01:25.35700000
15anubin #14 Alpine1726:28.541 +23 laps (DNF)01:25.67800000
16rrobek #4 McLaren609:35.072 +34 laps (DNF)01:30.42100000
17SpinkaS88 #14 Alpine3058:14.788 +10 laps (DSQ)01:26.999Disqualified 00000

Klasyfikacja Generalna

W klasyfikacji indywidualne zwyciężył Weeny, który stoczył zaciętą walkę z Kamilem Adamikiem i Warlukiem o zwycięstwo w całej lidze. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się zespół McLaren wyprzedzając RedBulla i drużynę Alpha Tauri.

GRATULUJEMY!

Klasyfikacja Indywidualna – P1 Weeny

Poz.KierowcaTeamR1R2R3R4R5R6RAZEM
1Weeny #33 RedBull847593115113115595
2Kamil Adamik #3 McLaren10690106808593560
3Warluk #3 McLaren906080907786483
4Tomasz Ubycha #4 McLaren648072866480446
5Pawel Ulfik #10 Alpha Tauri72090719572400
6radek0720 #14 Alpine5668647656320
7Krzysiek #31 Alpine5855765468311
8lkawon #33 RedBull6856607253309
9Bartollo #11 RedBull494251504653291
10DRK77 #7 Alfa Romeo393852524460285
11Anubin #14 Alpine45475664680280
12Zunix #22 Alpha Tauri05354604956272
13Pbr #99 Alfa Romeo5046535360262
14Marnin #33 RedBull53765176256
15WojRcH #10 Alpha Tauri4951464154241
16Jacek Dzieciol #5 Aston Martin4248504250232
17Benzyna #11 RedBull5464005254224
18SpinkaS88 #14 Alpine40463943450213
19Kacper#74 #5 Aston Martin603957560212
20MarcinH #77 Mercedes AMG4341423648210
21heramzytowy #10 Alpha Tauri375468500209
22SebR #7 Alfa Romeo474904072208
23tymek1609 #22 Alpha Tauri0440465164205
24skrzyp3k #18 Aston Martin3634443947200
25Piotr Sokolowski #9 Haas3440413743195
26slawusdominus #7 Alfa Romeo44354855182
27emel #6 Williams032049800161
28Bors #7 Alfa Romeo52045480145
29Mariusz Glanc #22 Alpha Tauri32373738144
30Tomeczek #7 Alfa Romeo413643120
31Gargus #7 Alfa Romeo01155120
32T.Bilenkowicki #14 Alpine3531041107
33Rrobek #4 McLaren028351420106
34Piotr #16 Ferrari5152103
35Nobilt #3 McLaren90191
36Gerszold #99 Alfa Romeo85085
37Mateusz Sklorz #33 RedBull80080
38Gandalf #63 Williams333871
39rzezniol #9 Haas33035068
40Robert Stachowski #10 Alpha Tauri382967
41tomi161 #18 Aston Martin303666
42Tomek Kulig #16 Ferrari05050
43Michal Szeliga #47 Haas04747
44j007 #33 RedBull104546
45Michal Slominski #99 Alfa Romeo114446
46andrzejole #16 Ferrari03434
47Janeka #14 Alpine000
48SmaluS #7 Alfa Romeo000
49punciako8 #6 Williams000
50HellboyPL #7 Alfa Romeo00
51Mateusz Szynk #55 Ferrari00
54Janeka #14 Alpine00
55punciako8 #6 Williams00
56andrzejole #16 Ferrari00

Klasyfikacja Drużynowa

PozTeamR1R2R3R4R5R6RAZEM
1McLaren McLaren2862302582562262591515
2RedBull RedBull2322152042382182451352
3Alpha Tauri Alpha Tauri1591582121812001921102
4Alpine Alpine15917019619416968956
5Alfa Romeo Alfa Romeo14924915316017660947
6Aston Martin Aston Martin138121151137970644
7Haas Haas6740887243310
8Williams Williams0653849800232
9Mercedes Mercedes AMG4341423648210
10Ferrari Ferrari51102034187
0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx