Przy okazji prezentacji tego kolejnego, fantastycznego MODa do Assetto Corsa zapraszamy Was również do zabawy i udziału w czwartkowym Sprint-Race, który rozegramy wg. zasad serii Nascar Whelen Euro Series na torze Brands Hatch Indy. Na początek jednak kilka słów na temat mod’a:

Euronascar

Samochody – Ford, Chevrolet, FJ i Shadow
Modele 3D – Pessio
Fizyka – własna, Pessio, Davide Dallara
Tekstury – NightEye87
Detale 4 Poziomy (189 808 polygonów max, 4499 polygonów min)
Wydajność WYSOKA
Link: https://www.racedepartment.com/downloads/euronascar-2021.48291/

Seria Nascar Whelen Euro Series (pod różnymi nazwami) rozgrywana jest od 2009 roku. Są to wyścigi pod patronatem oficjalnej amerykańskiej serii NASCAR rozgrywane w Europie. Samochody biorące udział w wyścigach Euronascar są wzorowane na filozofii oryginalnych samochodów przy tym jednak są słabszymi wersjami tych używanych w Ameryce. Mimo tego, że w wyścigach reprezentowane są cztery marki Ford, Chevrolet, FJ i Shadow to samochody są nie tylko zbudowane wg. tej samej specyfikacji ale też z wykorzystaniem tych samych komponentów (używane są dokładnie te same wolnossące silniki 351cu V8 o pojemności 5.7l i mocy 400 koni mechanicznych oraz ta sama 4-biegowa skrzynia sekwencyjna, te same tarcze i klocki hamulcowe oraz te same ogumienie.)

Przygotowany przez Pessio MOD zawiera w sobie oryginalne malowania kierowców z tej serii z 2020 roku i w sposób doskonały odzwierciedla niełatwą jazdę tymi samochodami wyścigowymi dla farmerów. Mamy w tym wypadku bowiem wypadku – zgodnie z amerykańską filozofią – bardzo proste, by nie użyć słowa prostackie nadwozie – praktycznie pozbawione jakiegokolwiek aero, zaledwie czterobiegową skrzynię zlimitowaną do 245km/h i silnik Forda 351cu obcięty do 6000 obrotów i pamiętający jeszcze lata 60-te, w żadnym wypadku nie będący silnikiem wyścigowym. Dzisiaj łatwiej go znaleźć w pickupach i samochodach off-roadowych niż jakichkolwiek samochodach drogowych. Silnik napędza wyłącznie tylną oś. Wszystko to jednak sprawia, że taki samochód kosztuje zaledwie 60 tyś euro a przy tym jest niezwykle trwały jak na samochód wyścigowy, co gwarantuje kapitalną rywalizację bok w bok.

Fizyka jazdy modelu

Mod został stworzony zgodnie z dokumentacją samochodów producenta oraz wszystkimi zapisami w regulaminie serii Euronascar. Prawdziwą perełką jest jednak współpraca moddera Pessio z Davide Dallara, który ściga się właśnie tymi samochodami w serii Euronascar. To gwarantuje, że samochód zachowuje się w sposób maksymalnie zbliżony do prawdziwego o czym z resztą przekonać się możecie oglądając poniższy filmik z przejazdu właśnie Davide Dallary po torze Brands Hatch w wersji Indy, a później wchodząc na nasz serwer by przejechać dokładnie tą samą pętle w Assetto Corsa. (Wystarczy spojrzeć ile kontr na kierownicy trzeba zakładać by opanować tę puszkę na kołach, a simracerzy przyzwyczajeni do jazdy z samochodami z dużym dociskiem mogą być nieco zaskoczeni.) Przy okazji możecie porównać swój czas do rzeczywistości: w tym roku na torze Brands Hatch Indy najlepszy czas uzyskany w kwalifikacjach wyniósł: 48.830s [pełne wyniki TUTAJ]

Sprint-Race na Brands Hatch Indy

Wyścig zostanie rozegrany wg. zasad serii Euro Nascar czyli z użyciem sesji Super Pole, w której udział bierze najlepsza 10-tka z kwalifikacji. Kolejność startowa do pierwszego wyścigu ustalona na podstawie łączonych wyników Super Pole i Kwalifikacji. Natomiast do drugiego wyścigu kolejność startowa ustalana jest na podstawie najszybszego pojedynczego okrążenia z wyścigu nr 1.

Czwartek 07.07
Tor: Brands Hatch Indy
Setup: Otwarty
20:45 – Practice 15 min
21:00 – Qualify 15 min
21:15 – Superpole 5 minut – 10 najlepszych kierowców z Kwalifikacji.
21:25 – Race 1 – 30 okrążeń.
22:00 – Race 2 – 30 okrążeń (kolejność na starcie wg. najlepszych okrążeń w wyścigu #1)

Więcej szczegółów oraz dostęp do serwera treningowego na naszym kanale DISCORD #sprint-race

?????????????
0 0 głosy
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx