Rozpoczynamy oficjalnie rejestrację do III-go sezonu Ligi Assetto Corsa powrotroberta.pl. Pierwszego stycznia ujawniliśmy bolid, którym będziemy się ścigać, ale to nie wszystkie nowości przygotowane na ten sezon. Zmienne warunki pogodowe, korzystanie z koców grzewczych, punktacja drużynowa, pakiet oryginalnych malowań F1 i cztery mieszanki opon z pewnością urozmaicą zabawę.

Zapisy

By wziąć udział w lidze konieczne jest zapoznanie się i spełnienie wymogów regulaminu uczestnictwa oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego, za pomocą którego również wybierzecie malowanie swojego bolidu na cały trzeci sezon. Po spełnieniu tych wymogów każdy kierowca może wziąć udział w prekwalifikacjach do weekendu wyścigowego.

Formularz Rejestracyjny
Regulamin Ligi

Kalendarz Wyścigów

Przed nami 8 intensywnych rund wyścigowych na prawdziwych torach F1, z czego do klasyfikacji punktowej zaliczane będzie 7 z najlepszymi wynikami (najsłabiej punktowana runda nie będzie brana pod uwagę). Ściganie zaczniemy poza Europę by na stary kontynent przenieść się na ostatnie cztery rundy.

  1. 17.01 – Albert Park, Australia
  2. 24.01 – Suzuka, Japonia
  3. 31.01 –  Sakir, Bahrajn
  4. 07.02 – Interlagos, Brazylia
  5. 14.02 – Spa, Belgia
  6. 21.02 – Monza,Włochy
  7. 28.02 – Nurburgring, Niemcy
  8. 07.03 – Silverstone, Wielka Brytania

Prekwalifikacje

Do niedzielnych wyścigów kwalifikować będzie się od 60 do 64 (w zależności od ilości dostępnych na poszczególnych torach miejsc startowych) simracerów z najlepszymi wynikami z prekwalifikacji, które toczyć będą się od poniedziałku do soboty do godziny 23:00. Zostaną oni podzieleni na Finał A (czasy od 1-30) i na Finał B (czasy od 31-60).

Każda sesja prekwalifikacyjna będzie rozgrywana w takich samych warunkach pogodowych i z tym samym nagumowaniem toru dla wszystkich uczestników (100% grip).

Niedzielna Sesja Wyścigowa

W stosunku do poprzednich sezonów drobne zmiany zaszły w niedzielnej sesji wyścigowej. Zaczniemy standardowo o godzinie 20:00 wydłużyliśmy jednak czas trwania sesji treningowej i odrobinę skrócili czas trwania wyścigu. Oczywiście Finały A i B będą odbywać się równocześnie na dwóch serwerach. Startowe nagumowanie toru będzie wynosiło 97% a przyczepność będzie rosła o 1% po łącznym przejechaniu przez zawodników 132 okrążeń.

Oficjalne kwalifikacje i wyścig na podzielonych serwerach:

Niedziela 20:00-21:00 – (60 minut trening)
Niedziela 21:00-21:15 – (15 minut kwalifikacje)
Niedziela 21:15-21:55 – (40 minut, w tym obowiązkowy pit-stop)

Mieszanki i Koce Grzewcze

Do waszej dyspozycji będą cztery mieszanki opon supersoft, soft, medium i hard o ich optymalnych temperaturach pracy i specyfice zużycia przeczytać możecie w poprzednim wpisie o bolidzie, którym będziemy się ścigać. Dodatkowo idąc z duchem prawdziwych regulacji F1 w tym sezonie będzie możliwe korzystanie z koców grzewczych, co oznacza, że będziecie startować na oponach o optymalnej temperaturze.

Zmienna Warunki Pogodowe

Nowinką będą zmienne warunki pogodowe w niedzielnych sesjach wyścigowych. Pogoda będzie nie tylko dostosowana do warunków panujących w kraju, w którym odbędzie się wyścig (przykładowo w Bahrajnie będzie dość gorąco, a na torze SPA w Belgii raczej dość chłodno) ale też dla każdej sesji będziemy przygotowywać trzy odrobinę różne wersje pogodowe, z których samo Assetto Corsa wylosuje jedną na niedzielną sesję wyścigową.

Przykładowo na torze Monza mogą być zdefiniowane następujące trzy rodzaje warunków:
1.Słonecznie, temp. pow. 33C, temp. Asfaltu 45C,
2.Lekkie Zachmurzenie, temp. pow. 28C, temp. Asfaltu 39C,
3.Mocne zachmurzenie, temp. pow. 20C, temp. Asfaltu 31C

Punktacja drużynowa i pakiet malowań

Specjalnie dla uczestników naszej ligi przygotowaliśmy pakiet najciekawszych malowań oryginalnych teamów F1, które znaleźliśmy w sieciz różnych lat. Wśród nich nie mogło zabraknąć malowania BMW SAUBER z 2009 roku, w którym jeździł Robert Kubica. Dodatkowo Ci z Was, którzy wybiorą to malowanie będą mieli okazje jeździć w kasku Roberta ? Poniżej w tabeli informacja jakie malowania zostało zastosowane dla danej drużyny. Do tego wszystkiego dodaliśmy malowania Pirelli do używanych mieszanek.

Punktacja drużynowa będzie prowadzona dla zespołów zgodnie z wybranym podczas rejestracji malowaniem. Warunkiem wzięcia pod uwagę drużyny w klasyfikacji drużynowej jest rejestracja minimum 5 zawodników. Maksymalnie 10 zespołów.

Jeżeli drużyna będzie składała się z większej ilości zawodników punktuje wyłącznie 5-ciu, którzy osiągnęli najlepszy rezultat w wyścigu.

Powyższe zasady mogą ulec zmianie w momencie, gdy już będziemy znali całkowitą ilość zarejestrowanych w lidze zawodników w poszczególnych teamach.

A już w poniedziałek zapraszamy Was na prekwalifikacje na torze Albert Park w Australii!

PLIKI

Pakiet Malowań Teamów F1
Regulamin Ligi

[AKTUALIZACJA!]
Warunkiem potwierdzenia Waszego zgłoszenia do serii F1 jest założenie konta na platformie ALAC oraz dołączenie do naszego serwera Discord
Jeśli zarejestrowałeś się do ligi, a nie ma Cię na liście to znaczy, że nie spełniłeś któregoś z warunków. Albo nie założyłeś konta na platformie ALAC, albo nie zgłosiłeś chęci dołączenia do naszego discorda. Samo wejście na discord nie wystarczy.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Wyświetl komentarze
HellboyPL
3 lat temu

Kiedy dostanie się informację czy udało się dostać na listę ?

2
0
Zostaw swoją opinię, skomentuj wpisx